Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.cz › Start podnikání


START PODNIKÁNÍ
Pokud si chcete vytvořit zvučný název pro svou firmu, zboží nebo služby, skvělou pomůckou vám bude kniha Jak vytvořit atraktivní obchodní název firmy, služby, produktu, značky. Na více než 300 stranách se dozvíte, co všechno by měl účinný obchodní název splňovat, a čeho je třeba se při jeho tvorbě vyvarovat. Svěží a praktický výklad je doplněn množstvím konkrétních ukázek a případových studií z tuzemského prostředí i ze světa.

  • Zdeněk Bauer

  • Další související informace najdete na webu www.TvorbaNazvu.cz.

  • Knihu Jak vytvořit atraktivní obchodní název firmy, služby, produktu, značky můžete za výhodnou cenu pořídit přímo na webu nakladatele, tedy na adrese www.NZB.cz.


www.czechpoint.cz

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál. Oficiální stránky projektu Ministerstva vnitra, jehož účelem je zjednodušit občanům komunikaci s jednotlivými orgány veřejné správy (výpisy z Katastru nemovitostí, Obchodního rejstříku, Živnostenského rejstříku, Rejstříku trestů apod.). Czech POINT je státem garantovaná služba, umožňující komunikaci se státem prostřednictvím jednoho univerzálního místa. Základní informace o projektu, novinky, aktuální údaje co vše Czech POINT poskytuje (v jaké je fázi vývoje), přehled míst, kde již Czech POINT funguje, FAQ, statistiky, zprávy z provozu, tiskové centrum, informace jak vybudovat další Czech POINTy (informace pro obce), kontaktní údaje. Česky.

www.europa.eu

Sekce stránek Evropské komise zpřehledňující činnost a služby JKM. Účelem zřízení JKM v jednotlivých členských zemích EU je ulehčovat formality spojené se zahájením podnikání kdekoli v Evropě. Web obsahuje základní informace o JKM, postup vyřizování, přehled JKM v tuzemsku i v dalších státech EU.

Oborová příručka

   Nejdůležitější normy, které tvoří současný právní rámec podnikání v ČR. Ucelený přehled v praktickém vydání ve stavu k 1. 1. 2008. Informace k podnikání fyzických osob i právnických osob, typy smluv, náležitosti v pracovněprávních vztazích, systém daní a sociálního pojištění, informace o ochraně hospodářské soutěže práv duševního vlastnictví a ochraně životního prostředí, výčet možných rizik podnikání, upozornění na specifika obchodování se zahraničím, výčet forem podpory podnikání, zejména ze strukturálních fondů, a také zmínku a apel na sociální odpovědnost firem. Další změny jsou zmíněny v dodatkovém textu.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Podnikání v oblasti péče o domácí mazlíčky (mycí linka pro psy); podnikatelé a zdravotní pojištění; jak může podnikat osoba bez čistého trestního restříku (podnikání, když není čistý trestní restřík); jak může hotel zaujmout své zákazníky. Česky.

Oborová příručka

   Oborová příručka základních informací pro oblasti e-podnikání (e-marketing, e-bezpečnost, e-shop, e-aukce, e-banking, e-fakturace) a e-government (elektronický podpis, elektronická daňová přiznání, e-sociální zabezpečení, elektronické celní řízení). Elektronická verze je k dispozici zdarma ke stažení. Přehledné zpracování problematiky k datu vydání příručky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku