Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czFinance › Daně a účetnictvíwww.europa.eu

Sekce stránek Daňové a celní unie, na nichž si můžete ověřit platnost daňového identifikačního čísla (DIČ) přiděleného pro účely DPH v nějakém členském státě Evropské unie. Ověření DIČ probíhá prostřednictvím systému VIES (VAT Information Exchange System). Lze vybrat příslušný členský stát, který DIČ pro účely DPH vydal a do příslušné kolonky vložit ověřované DIČ. K dispozici je návod i výkladový slovník.

www.katalog-ucetnich.cz

On-line katalog účetních v České republice. Jednotlivé účetní lze vyhledávat podle regionů České republiky, dále podle volitelných oborových kritérií a specializace jednotlivých účetních (auditoři, účetní poradenství, daňové poradenství, finanční poradenství, offshore poradenství, vedení účetnictví, daňové evidence, zpracování mezd, vedení zahraničního účetnictví, zakládání společností, outsourcing). Doplňkem stránek jsou oborové novinky a zajímavosti.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Komerční pěstování bambusu a jiných rychle rostoucích dřevin; daňová optimalizace (jak platit nižší daně); jak v rodinném domě či bytě snížit spotřebu energie. Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Jak se podniká floristům (floriesté a květinářská živnost); jakým způsobem správně platit daně; podnikání v oblasti textilního průmyslu; jazykové překážky v podnikání. Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Postavil letecký simulátor a díky němu podniká; jak je daňově nejvýhodnější spojovat nebo naopak dělit obchodní společnosti; řemesla a řemeslníci; jaké problémy přináší podnikání v autodopravě; jak získat dotace z Evropské unie pro rozšíření podnikatelské činnosti. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

Oborová příručka

   Oborová příručka pro činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence. Přehledné zpracování informací k datu vydání příručky. Základní praktické souvislosti, legislativa, požadavky na vzdělání a dovednosti. Elektronická verze je k dispozici zdarma ke stažení.

  www.ucetnisvet.cz

Účetní svět - účetnictví, daně, audit, účetní, daňové a ekonomické poradenství. Specializovaný informační portál pro všechny, kteří přicházejí do styku s účetní a daňovou problematikou. Sekce portálu: Aktuálně (téma dne monitoring médií, odborných časopisů tiskové zprávy parlament, vláda). Odborná sekce (mj. články, komentáře otázky a odpovědi judikáty nemocenské a důchodové pojištění). Vzdělávání (prověřte si znalosti agentury katalog školení poradna). Tržiště (hledám firmu, práci, software...). Může se vám hodit (mj. programy, kalkulačky formuláře ke stažení smluvní vzory tabulky). Seznamy a adresáře (mj. finanční, živnostenké úřady soudy daňoví poradci a další). Daňový kalendář. Daňový tip. Česky.

  www.czso.cz

Registr ekonomických subjektů vedený Českým statistickým úřadem. Vyhledávání konkrétní firmy podle IČO nebo názvu firmy. Základní údaje o firmách. Česky.

  www.mfcr.cz

Hledání plátců daně z přidané hodnoty (DPH) podle zadaných identifikačních čísel (DIČ). Stránku zřizuje Ministerstvo financí České republiky.

  www.mfcr.cz

Oficiální webové stránky České daňové správy spadající pod Ministerstvo financí. Naleznete zde informace o daních a poplatcích (mj. daňový kalendář, přehled čísel bankovních účtů finančních úřadů, přehled předčíslí pro jednotlivé daně) a též o dálničních kupónech. Dále jsou prezentovány texty daňových a souvisejích zákonů, vyhlášek a některých pokynů MF informace k problematice mezinárodních daňových vztahů kontaktní údaje a odkaz na vstupní stránku elektronického zpracování podání pro daňovou správu (daňová přiznání k dani silniční, z nemovitostí, k DPH a další). Ke stažení je uživatelům k dispozici program TaxTest usnadňující orientaci v daňové oblasti a samozřejmě daňové tiskopisy (ve formátu PDF).

www.mfcr.cz

Specializovaný portál slouží pro komunikaci s daňovou správou a k získávání informací z daňového řízení. Podmínkou využití této služby je vlastnictví tzv. kvalifikovaného certifikátu. Portál byl spuštěn v létě roku 2006 s dvěma základními moduly (Stav osobního daňového účtu Elektronické podání - EPO), přičemž bylo rovněž ihned započato s budováním dalších služeb, tak aby byly spuštěny nejpozději během roku 2007. Už se základními moduly si však lze například ověřit, zda finanční úřady evidují k určitému datu na vašem osobním daňovém účtu nedoplatek, přeplatek nebo zda jeho stav je vyrovnán. V rámci elektronického podání (EPO) bude možné i nadále vytvářet a zpracovávat podání adresovaná daňové správě. Dále jsou k dispozici aktuality a související zprávy. Česky.

  www.du.cz

Portál pro daně a účetnictví provozovaný nakladatelstvím Verlag Dashöfer. Aktuality (novinky z jednání vlády a Parlamentu). Články. Daňový kalendář. Dotazy (archiv dotazů a odpovědí možnost zeptat se odborníků). Adresář úřadů (FÚ a dalších státních orgánů). Cestovní náhrady (sazby pro tuzemské/zahraniční pracovní cesty průměrné ceny pohonných hmot). Kurzy měn. Sazby ČNB. Sbírka zákonů (kompletní anotace právních předpisů). E-mail noviny zdarma. Česky.

  www.komora-ucetnich.cz

Oficiální stránka Komory certifikovaných účetních. Samostatná organizační složka Svazu účetních. Vydává etický kodex a další normy usměrňující činnost certifikovaných účetních, dohlíží na dodržování norem, zajišťuje pokračující odborné vzdělávání. Statut. Normy. Informace pro členy. Seznam členů a právnických osob. Česky, anglicky, německy.

  www.svaz-ucetnich.eu

Oficiální stránka Svazu účetních (SÚ). Dobrovolná profesní organizace sdružující účetní, auditory, daňové poradce. Kontakt na základní organizace. Stanovy. Metodická sekce. Sekce výstav a služeb. Odkaz na Institut svazu účetních. Česky, anglicky, německy.

  www.kdpcr.cz

Oficiální stránka Komory daňových poradců ČR. Komora rozhoduje ve věcech oprávnění k výkonu daňového poradenství, chrání a prosazuje oprávněné zájmy daňových poradců a vytváří předpoklady pro zvyšování kvalifikace a profesionální úrovně daňových poradců. Seznam daňových poradců (DP). Odkaz na Evropský seznam DP. Kodex DP. Disciplinárná řád, stanovy, pracovní skupiny Komory. Kvalifikační zkoušky (informace, příprava, výsledky). Zajímavé odkazy. Česky, anglicky, německy, francouzsky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Co má společného Česká protipovodňová asociace s podnikáním; jak mají danit sezónní podnikatelé; jak dostat výrobek k zákazníkovi co nejrychleji; dotace z EU a životní prostředí. Česky.