Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czDoprava, logistika › Doprava silniční  www.vymentesiridicak.cz

Kampaňové webové stránky provozované Ministerstvem dopravy ČR. Informace týkající se výměny řidičských průkazů (ŘP): Kterých ŘP se výměna týká, jak postupovat při výměně, kde lze ŘP vyměnit a kdo kdy. Související legislativa, FAQ, aktuální situace, vyjádření médií. Česky.

www.scscr.cz

Oficiální stránky oborového čerpadlářského sdružení, které tvoří nezávislí petrolejáři. Informační servis ze světa čerpacích stanic, aktuality, biopaliva, alternativní paliva, čerpací stanice v ČR a v EU, daňová politika, statistiky trhu a související informace. Web je součástí internetových stránek Hospodářské komory ČR.

  www.asociaceppp.cz

Oficiální stránky asociace pro rozvoj infrastruktury (dříve Asociace pro podporu projektů spolupráce veřejného a soukromého sektoru, Asociace PPP), která se aktivně podílí na tvorbě podmínek a pravidel napomáhajících dosažení transparentních principů této formy investic a služeb. Základní informace o asociaci, kalendář akcí, stanoviska asociace, databáze projektů, PPP bulletin, odkazy na související stránky. Česky, anglicky.

  www.sda-cia.cz

Oficiální stránky svazu, jehož účelem je podpora oboru, zvyšování úrovně prodeje, podpora informovanosti členů i příznivců. Základní informace o svazu, statistiky prodeje a registrací vozidel, kalendář akcí, informace o vozidlech, informace pro řidiče, silniční doprava, životní prostředí, oborová problematika v Evropské unii. Odkazy na relevantní stránky, vstup do chráněné zóny. Česky, anglicky.

  www.premid.cz

Informační portál spuštěný v souvislosti s novým mýtným systémem. Od 1. ledna 2007 jsou vozidla podléhající mýtnému povinně vybavena malým elektronickým zařízením - jednotkou Premid - komunikujícím s mýtným systémem. Na stránkách Premid.cz mohou majitelé či provozovatelé těchto vozidel zaregistrovat své vozy do systému, na mýtném kalkulátoru si spočítat kolik na naplánované trase zaplatí. Adresář distribučních míst palubních jednotek, kalkulátor bankovních záruk, ceník jednotlivých úseků silnic a dálnic a další informace. Česky, anglicky, německy, slovensky, rusky, maďarsky, polsky, italsky, chorvatsky.

  www.levnybenzin.cz

Sekce zpravodajského portálu iDnes.cz; databáze cen levného benzínu na území České republiky. Údaje o cenách pohonných hmot. Intuitivní ovládání dle výběru: palivo - hlavní silniční tahy - region. K dispozici je rovněž podrobné vyhledávání, abecední, vzestupné i sestupné třídění. Praktická databáze pro všechny motoristy. U anoncovaných cen je zároveň uvedeno datum aktualizace. Česky.

  www.mvcr.cz

Sekce internetových stránek Ministerstva vnitra ČR. Web obsahuje globální statistické informace o registrovaných vozidlech v ČR k 1. 7. a k 1. 1. 2004, k 1. 7. a k1. 1. 2003, k 1. 7. a k 1. 1. 2002 a v létech: 2000, 1999, 1998; počty vyřazených vozidel podle druhů v roce 2000; počty zaevidování vozidel v ČR podle druhů v roce 2000; informace o výměně dat mezi Českou kanceláří pojistitelů a Centrálním registrem vozidel podle zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla; vývoj počtů a stáří osobních automobilů v letech 1996-1998; statistické vyhodnocení složení vozidel v centrálním registru vozidel v roce 1997; informace o projektu EUCARIS (European Car Information System) mezinárodním systémovém přístupu omezování krádeží a podvodů s motorovými vozidly s využitím výpočetní techniky. Česky, pouze část anglicky.

  www.autoskoly.cz

Server věnovaný službám v oblasti získávání řidičských průkazů, školení řidičů a záležitostí souvisejících na jehož provozu se podílí Dopravní akademie ČR. Web obsahuje: odkazy na stránky autoškol regionů, informace pro žáky autoškol, informace o školení řidičů, informace pro autoškoly, nabídka publikací pro žáky, pracovní nabídky, přehled učebních pomůcek, nabídka časopisu "Autoškola dnes", Pravidla provozu na pozemních komunikacích, nabídka oborových materiálů, zkušební testy, FAQ (Jak je to se svícením v zimě apod.), kurz pro budoucí učitele autoškol, odkazy na další stránky. Česky.

  www.sacr.cz

Oficiální stránky celostátního profesního, podnikatelského a živnostenského společenstva (dříve Svaz autoopraven České republiky), angl. Czech Association for Motor Trades and Repairs. Základní informace o svazu, aktuality, relevantní dokumenty, základní informace o odborném měsíčníku AUTOservis, nabídka služeb, odborné texty a informace rozdělené do několika specializovaných sekcí: neznačkové autoservisy (SNA), profesní vzdělávání, autoopravny nákladních automobilů a autobusů. Česky.

  www.prepravce.cz

Seznam hraničních přechodů České republiky včetně přechodů malého pohraničního styku a turistických stezek. Česko - polské státní hranice, česko - slovenské státní hranice, česko - rakouské státní hranice, česko - německé státní hranice (název hraničního přechodu, druh hraničního přechodu, okruh osob, rozsah provozu, provozní doba hraničního přechodu). Letištní hraniční přechody (název letiště, provozní doba letiště, charakter letiště). Statistické údaje k hraničním přechodům. Odkaz na stránku Klubu Českých turistů. Provozovatelem stránky je Ministerstvo vnitra ČR.

  www.ceskedalnice.cz

Komplexní informace o našich dálnicích a rychlostních silnicích, připravené pro laickou veřejnost i užší okruh odbornějšího zaměření. Zdrojem dat je převážně Ředitelství silnic a dálnic. Web obsahuje: novinky, sekce: dálnice, rychlostní silnice, rozestavěné úseky, dálniční známky, mapy, fotografie dálnic, historie dálnic, aktuální uzavírky. Odkazy na další související stránky. Česky, anglicky, německy.

  www.usmd.cz

Oficiální stránka Ústavu silniční a městské dopravy (DEKRA). Seznam STK. Středisko školení znalců. Znalecký ústav. Služby pro stanice měření emisí (SME). Schvalování vozidel. Typová zkušebna. Prověřování původu vozidel v mezinárodním systému OCIS. Středisko přepravy nebezpečných věcí a odpadů. Informace pro motoristy (mj. Problematika STK a SME; Přehled zkratek používaných v automobilovém průmyslu). Česky, anglicky.

  www.rsd.cz

Oficiální stránky Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Základní informace (předmět činnosti, jednotlivé oblasti působnosti, struktura organizace, kontakty a adresy). Silniční doprava, silniční a dálniční síť (základní informace, přehledy, statistiky, tabulky). Správa, údržba, opravy. Výstavba silnic a dálnic (základní informace, statistiky, strategický plán vývoje). Aktuální informace (dopravní politika ČR, odborné informace, program investic, odkazy na stránky se silniční tématikou).

  www.autosap.cz

Oficiální stránky dobrovolného účelového uskupení samostatných firem a zájmového sdružení právnických osob, jehož cílem je řešení a prosazování společných zájmů, záměrů a cílů automobilového průmyslu a vzájemná podpora a výměna informací. Web obsahuje základní informace o SAP, informace o publikační činnosti, tiskové zprávy, kalendář akcí, odkazy na související internetové stránky, Online verzi Zpravodaje sdružení, statistiky (pro registrované), členská sekce. Česky, anglicky.

  www.mosty.cz

Internetový server zaměřený na dopravní a inženýrské stavby se specializací na stavbu a údržbu mostních konstrukcí. Přehled relevantních oborových firem (abecední vyhledávání), výrobků, schválených systémů, odborná literatura a články. Novinky, kalendář akcí, konference, odkazy na další internetové stránky. Česky.

  www.prodopravce.cz

Oficiální prezentace sdružení spojujícího dopravce podnikajících ve vnitrostátní i mezinárodní nákladní a osobní silniční dopravě. Stránky obsahují tři samostatné obsáhlé sekce: Informační servis z oblasti nákladní a autobusové dopravy; Základní informace o ČESMAD BOHEMIA a Přehled komerčních služeb. Aktuality, legislativa, lobby, digitální tachografy, nákladní doprava, autobusová doprava, dopravní informace (blokády, uzavírky, stávky, ceny PHM), FAQ (online formulář pro klienty, uživatele, partnery, podnikatele), ekonomika (nákladové indexy, cestovní náhrady, statistiky odbytu vozidel, EKO), monitoring médií, tiskové zprávy, diskusní fóra, zákazy jízd. Informace o periodiku Transport magazín. Česky.

  www.sisa.cz

Oficiální stránky Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky (SISA) existující za účelem řešení a prosazování společných zájmů, záměrů a cílů v oblasti nezávislého aftermarketu, dodávek servisního zařízení a autolaků pro český trh. Základní informace o SISA, seznam členů, aktuality, tiskové zprávy, kalendář akcí, download relevantních dokumentů, FAQ, přehled partnerských organizací. Česky, anglicky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku