Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.cz › Rozvoj podnikání


ROZVOJ PODNIKÁNÍ
Pokud si chcete vytvořit zvučný název pro svou firmu, zboží nebo služby, skvělou pomůckou vám bude kniha Jak vytvořit atraktivní obchodní název firmy, služby, produktu, značky. Na více než 300 stranách se dozvíte, co všechno by měl účinný obchodní název splňovat, a čeho je třeba se při jeho tvorbě vyvarovat. Svěží a praktický výklad je doplněn množstvím konkrétních ukázek a případových studií z tuzemského prostředí i ze světa.

  • Zdeněk Bauer

  • Další související informace najdete na webu www.TvorbaNazvu.cz.

  • Knihu Jak vytvořit atraktivní obchodní název firmy, služby, produktu, značky můžete za výhodnou cenu pořídit přímo na webu nakladatele, tedy na adrese www.NZB.cz.


www.spolecenskaodpovednostfirem.cz

Specializovaný portál se zaměřením na společenskou odpovědnost firem neboli Corporate Social Responsibility (CSR) a zodpovědné podnikání obecně. Aktuální dění, novinky a informace o společenské odpovědnosti firem. Návody, jak integrovat CSR do vaší firmy, příklady z praxe. Informace o charakterově příbuzných projektech (Sociální kampaně, sociální marketing, Fair Trade).

www.csraward.cz

Cena za společenskou odpovědnost firem, udělovaná každoročně firmám, které mají odpovědný přístup k podnikání, tj. v nějakém smyslu lze doložit jejich ohleduplnost (vstřícnost k zákazníkům, zaměstnancům, životnímu prostředí a dalším dotčeným subjektům). Jedním z cílů soutěže je propagovat společenskou odpovědnost jako celoživotní přístup k podnikání. Základní informace o dosavadních ročnících soutěže, FAQ, partneři, tiskové zprávy.

  www.csr-online.cz

Stránky věnované tématu Corporate Social Responsibility (CSR). Realizátorem webu je organizace Business Leaders Forum, která sdružuje mezinárodní i české firmy, jejichž úsilí je směřováno do oblasti dodržování etiky v podnikatelské praxi a které se hlásí k myšlence společenské odpovědnosti. Základní informace o CSR: CSR a malí/střední podnikatelé; databáze dobrých firemních příkladů CSR v praxi; implementace konceptu CSR (návody); normy a iniciativy. Kalendář akcí; odkazy na související internetové stránky, výkladový slovník, FAQ. Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Výhody finanční krize pro start a rozvoj podnikání; chovatelství exotických zvířat; kamna a kamnářství (kamnářská živnost); dotační program Ekoenergie. Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Jaké podmínky musí spoňovat podnikatel prodávající na trzích (trhovec); jak se v digitálním věku mohou uživit FotoLaby. Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Elektronická komunikace a elektronický podpis (přínos a výhody pro MSP); obchodování s hudbou na internetu; Evropský platební rozkaz; kurzy tradičních řemesel (tradiční řemesla). Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Jak řešit nedostatek učňů a kvalifikovaných řemeslníků; podnikání v oblasti zpracování kovového odpadu a autovraků. Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Podnikání v oblasti plastickéchirurgie a kosmetické medicíny; jak, komu a za kolik prodat firmu. Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Živnost výroba rašeliny (substráty a balneologické programy); podnikání na mateřské dovolené (kavárna pro rodiče s dětmi); sběrné služby na objednávku a distribuce výrobků; jak se bránit proti padělatelům (padělatelé likérů); evropské dotace na výrobu perel (dotace a perly). Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Podnikání v knihařství (rodinná knihařská živnost); ukončení pracovního poměru (jak ukončit pracovní poměr); inovační projekty a Centrum výzkumných kontaktů. Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Úspěšný export skateboardů a nábytku; jak úspěšně podnikat v době hospodářské krize (ekonomická krize a podnikání); podnikání a kongresová turistika; evropské dotace na zřízení penzionu (dotace a jak zřídit penzion). Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Ohlašovací povinnost; fúze, splynutí dvou firem a následující partnerství; podnikání v bio zemědělství. Česky.