Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czŽivnosti – Služby › Realitní trhwww.facility-management.cz

Specializovaný portál pro pracovníky z oboru facility managementu, tj. řízení podpůrných činností firem (tj. např. správa vozového parku, řízení energií, řízení externích vztahů, evidence majetku, řízení nájmů apod.). Cílem portálu je usnadnit orientaci v oboru a pravidelně přinášet praktické rady a novinky z oblasti správy majetku. K dispozici jsou oborové články, databáze firem, názory odborníků, anotace z oborových časopisů a další související.

www.mmr.cz

Virtuální mapa je součástí stránek Ministerstva pro místní rozvoj ČR a shrnuje údaje o výši nájemného v ČR. Může sloužit jako pomůcka pro všechny, kteří se pohybují na volném trhu s nájemním bydlením. U všech sídel je zohledňováno staří a technický stav domu, technologie výstavby domu, technický stav bytu a velikost bytu. U sídel nad 10 tisíc obyvatel je k dispozici i poloha domu v rámci aglomerace. Databáze je průběžně doplňována a aktualizována.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Podniká jako ladič pian a klavírů; k čemu jsou dobré směnky; jak řešit problém nedostatek řemeslníků; obnova historického zámku s využitím dotačních fondů z Evropské unie (dotace na historickou nemovitost). Česky.

  www.artn.cz

Oficiální stránky neziskového občanského sdružení, jehož záměrem je sdružovat členy z developerských a investičních společností, realitních, právních a poradenských kanceláří, bank a dalších organizací činných na trhu, přední představitelé veřejné správy. Základní informace o sdružení, novinky, tiskové zprávy, kalendář akcí (Best of Reality, Trend report a další události, partneři. Sekce pro registrované uživatele. Česky.

  www.cuzk.cz

Stránka Katastru nemovitostí provozovaná pod stránkami Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního. Dálkový přístup. Poskytování údajů. Digitalizace a měření v S-JTSK. Historie katastru. Výkonnost katastrálních úřadů. Dále je zde odkaz na zvláštní stránku aplikace "Nahlížení do katastru nemovistostí" - Řízení o vkladech (Informace o řízení, Přehled řízení a Seznam přijatých řízení) Ostatní řízení Informace z Katastru nemovitostí (Parcela, Budova) Nápověda k aplikaci. Pouze v češtině.

  www.cuzk.cz

Seznam katastrálních úřadů ČR. Stránka provozovaná pod stránkami Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního. Pro každý katastrální úřad (KÚ) jsou uvedeny základní informace (co je to KÚ, organizační struktura, kontakty - včetně umístění na mapě) Územní působnost KÚ informace o Katastru nemovitostí (historie, dálkový přístup, poskytování údajů, nahlížení do katastru a přehled řízení) Jak postupovat při (vklad, záznam, ...) Informace, žádosti, stížnosti (podatelny, ceník, sazebník úhrad) Předpisy a dokumenty Mapy a bodová pole (Zabaged, Státní mapové dílo, DATAZ, Databáze ČSNS). Pouze v češtině.

  www.cuzk.cz

Aplikace umožňuje získávat některé vybrané údaje týkající se vlastnictví parcel a budov evidovaných v katastru nemovitostí a dále informace o stavu řízení založených na katastrálním pracovišti pro účely zápisu vlastnických a jiných práv k nemovitostem v ČR, nebo pro účely potvrzování geometrických plánů. Nahlížení je volně přístupné, nevyžaduje žádnou registraci. Výpis z katastru nemovitostí a některé další výstupy však aplikace neumožňuje. Výběr pracoviště podle kraje a místa. Sekce webu: Řízení o vkladech Ostatní řízení Informace z katastru (budova, parcela). Nápověda, FAQ, vysvětlení pojmů. Česky.

  www.arkcr.cz

Oficiální stránka Asociace realitních kanceláří České republiky (ARK ČR). Seznam členů, dražebníků a správců nemovitostí (výběr dle krajů). Aktuality, Porady a dotazy (možnost on-line položení). Podmínky členství. Dokumenty (stanovy, etický kodex, přihláška). Profesní vzdělávání. Inzerce nemovitostí. Česky, anglicky.

  www.cuzk.cz

Oficiální stránky Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK). Aktuality, základní informace o resortu, struktura resortu (katastrální úřady - zeměměřičský ústav - inspektoráty - ústav geodetický, topografický a kartografický), předpisy, dokumenty, katastr nemovitostí (včetně nahlížení do katastru), geodetické základy, mapy, výzkum a vývoj, nemoforum, změny v obvodech územní působnosti, veřejné zakázky, odkazy na oborové internetové stránky. Česky, základní informace též anglicky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Je ještě výhodný leasing; co je nového v oblasti pohledávek; komerční poradenství pro majitele domů a domovní samosprávy. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku