Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czPrávo a soudnictví › Právní inforportálywww.elaw.cz

Právní portál průběžně zveřejňuje aktuality a komentáře pro všechny oblasti práva (obchodní právo, občanské právo, mezinárodní právo a právo Evropské unie, trestní právo, pracovní právo, daňové právo, právo IS/IT aj.). Na stránkách je k dispozici aktuální judikatura, články, novinky (legislativní monitor), informace o možnostech studia, vzory smluv a různých právních dokumentů (nejen) pro právníky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.epravo.cz

Portál českého práva nabízí sbírky zákonů, resp. sbírky mezinárodních smluv (s možností čtení plného textu), úplné znění zákonů, předpisů, vyhlášek a nařízení, smluv o zamezení dvojího zdanění, dohod o podpoře a ochraně investic, články a komentáře. Prezentace občanského, finančního, správního, ústavního, mezinárodního veřejného a Evropského práva. Monitoring denního tisku. Právnický slovník (zejména práva obchodního, finančního a občanského /fulltextové vyhledávání/). Odkaz na databáze (ochranných známek, rejstříkových soudů, plátců daní, firem). Adresáře poradců (advokátů, auditorů, daňových poradců, účetních, realitních kanceláří, soudních znalců, notářů). Adresáře institucí (ministerstva, soudy, státní zastupitelství, finanční a katastrální úřady). Programy schůzí a dokumenty vlády, Senátu a Poslanecké sněmovny. Aktuální měnové kurzy.Vyhledávač historických měnových kurzů.

  www.Juristic.cz

Portál zaměřený na právní problematiku. Platforma pro výměnu a sdílení právních a s právem souvisejících informací. Projekt je výsledkem zájmové činnosti členů mezi něž patří též Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni. Obsahuje rozsáhlé množství informací. Umožňuje tři samostatné vstupy: pro odborníky, laiky a studenty. Texty jsou rozděleny do sekcí: Adresáře Odkazy, Instituce, Zahraničí Knihovna, Sbírka Kalendář akcí Jobs Bazar Press Diskuze Právní oblasti (občanské, rodiné, pracovní, obchodní, správní a další) a do dalších podsložek. Odkazy na odborné časopisy a další literaturu recenze odborných knih vyhledávání v legislativních dokumentech vyhledávání v systému ARES latinský slovník aj. Česky.