Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czPoradna pro podnikatele › Založení a provoz živnostiPlánuji si založit živnostenský list a pracovat jako „hodinová manželka“. Mohu současně provozovat živnost a zároveň být hlášena na pracovním úřadě? Kdo za mě bude platit zdravotní a sociální pojištění?

Číst celý článek …

Jakou živnost potřebuji k provádění technického dozoru na stavbách?

Číst celý článek …

Jakou musím provozovat živnost, kdybych chtěl chovat hospodářská zvířata, tedy skot, vepříky, drůbež a podobně a prodávat je pak dál na maso?

Číst celý článek …

Mám volnou živnost Chov zvířat a jejich výcvik. Mohu v jeho rámci provozovat prodej exotických zvířat. Konkrétně plánuji prodej plazů - ještěrů. Jednalo by se o můj vlastní odchov. Původní samec a samice prodávaných mláďat by byla zakoupená. Nejednalo by se tudíž o můj vlastní odchov. Mohu mláďata dále prodat? Jde mi o to, abych neporušil volnou živnost.

Číst celý článek …

Kam mám správně zařadit, do jaké živnosti, lze na základě živnostenského listu vykonávat výchovné poradenství pro děti ve věku 5–15 let, konkrétně náprava poruch učení, doučování, a nebo náprava poruch chování?

Číst celý článek …

Mám volnou živnost č. 50, údržba motorových vozidel a jejich příslušenství. Můžu pod tuto živnost zahrnout i demontáž náhradních dílů z autovraků?

Číst celý článek …

Jsem zadlužený u GE MONEY BANK a nezaměstnaný. Mohu začít podnikat?

Číst celý článek …

Jsem vlastníkem několika stavebních parcel. Když na nich nechám stavební firmou postavit rodinný domek a následně tyto stavební parcely prodám, potřebuji k tomu živnostenský list?

Číst celý článek …

Mám volnou živnost Chov zvířat a jejich výcvik. Mohu v jeho rámci provozovat prodej hmyzu, který bude sloužit jako potrava pro exotická zvířata. Od jedné osoby bych hmyz kupoval, jinde bych hmyz dál přeprodával. Je to možné?

Číst celý článek …