Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czPoradna pro podnikatele › Daně a účetnictvíKam se mohu obrátit v případě ukončení spolupráce s dosavadní paní účetní. Ona má doklady o vedení účetnictví u sebe, ale nereaguje na žádnou výzvu, aby nám je vrátila zpět?

Číst celý článek …

Známý mi dodal zákazníka. Vydělal jsem 20.000 Kč. Původně jsme se domluvili, že známému dám 25 % ze zisku. Teď se ale ukázalo, že dotyčný není aktivní živnostník. Jak to vyřešit? Jestli tomu rozumím správně, tak co mu dám, dám mu jako osobní dar (jestli to tedy lze) a mě se to nijak nepromítne do výdajů. Je to tak? Pokud ano, nechce se mi dávat mu původních 25 %, když to celé budu danit i za něj. Kolik bych mu tedy měl dát?

Číst celý článek …

Zaměstnávám studentku na dohodu o provedení práce. Studentka podepsala prohlášení k dani, její příjem je 10.000 měsíčně. Jak postupovat s přiznáním, abychom vše měli v pořádku a správně?

Číst celý článek …

Může si cizí státní příslušník uplatnit v ČR daňové zvýhodnění na děti ve společné domácnosti a manželku, která je na mateřské dovolené? Uvádím, že manželka s dětmi je na Ukrajině, jejich manžel pracuje jako OSVČ v ČR, za rodinou dojíždí. Pokud si může uplatnit, co vše musí doložit?

Číst celý článek …

Pokud student byl za ten rok OSVČ, ale nevydělal si nic, bude muset přiznat daň. Jaké by byli vhodné postupy?

Číst celý článek …

Zahraniční student studuje na české univerzitě a k tomu má živnost OSVČ. V ČR za daný rok byl více jak 185 dní a má tu byt se svým přítelem. Je v tomto případě tento student českým rezidentem?

Číst celý článek …

Které náležitosti musí obsahovat potvrzení o studiu, pokud chce rodič uplatnit slevu na daní? Stala se mi taková nepříjemnost s účetní, kdy chce mé přijímací papíry ke studiu, protože mi údajně chybí forma studia. Na potvrzení mám uvedeno prezenční studium, obor a semestr, které studuji. (prý jde o to, aby tam bylo uvedeno magisterské či bakalářské studium).

Číst celý článek …

Lze do daňového přiznání řádek č. 51 - úhrada za další vzdělávání - uvést částku za dva půlroční kurzy angličtiny, které byly zakončeny certifikátem? Angličtinu ke své živnosti potřebuji.

Číst celý článek …

Šest měsíců jsem byla zaměstnancem v ČR a 6 měsíců u zaměstnavatele v Německu, kde mi tento příjem byl i daněn. Mám podat daňové přiznání, zdanit oba příjmy a započíst daň, kterou jsem již odvedla v Německu? Můžu si uplatnit slevu na děti, i když si ji uplatňuji v Německu?

Číst celý článek …

Jsem na mateřské dovolené a chci si odečíst úroky zaplacené na stavebním spoření za rok 2012. Co k tomu potřebuji. Potvrzení sociálky, že pobírám mateřskou? Potvrzení od stavební spořitelny mám. Slevu na děti uplatňuje manžel, a i v zaměstnání má na mne slevu. Tedy co s tím?

Číst celý článek …