Živnosti a podnikatelské starosti
  


Jak mám postupovat, když jsem fakturovala od subjektu, který není plátcem DPH. Konkrétně 15.000 Kč za služby. Mám z toho odvádět nějaké DPH? A kolik?

Číst celý článek …

Za jakých okolností se musím přihlásit jako osoba evidovaná k DPH?

Číst celý článek …

Obrat v podnikání mi převýšil 1.000.000 Kč. Vzniká mi tím povinnost registrace k DPH v případě, že uplatním osobu spolupracující? A jak vůbec mám rozumět slovu "obrat"?

Číst celý článek …

Jak to v praxi v souvislosti s Google AdSense funguje? Musím vést účetnictví, nebo stačí daňová evidence? Znamená to, že jako identifikovaná osoba pak mohu volně nabízet své služby v rámci EU? Nebo jsou nějaká omezení?

Číst celý článek …

Jak se zachovat při režimu přenesení daňové povinnosti, pokud jsou práce vykonávané pro soukromou osobu nepodnikající, jak to bude s odvodem DPH?

Číst celý článek …

Realizoval jsem zakázku firmě, která sídlí v Londýně. Původní domluva byla, že mi pošlou platbu z londýnského účtu v EURU, takže budu platiti DPH. Nyní mi ale chtěj poslat platbu z českého účtu v CZ korunách. Kdo je vlastníkem tohoto účtu, to nevím a těžko se s tou firmou komunikuje, tak se nechci moc vyptávat. Je to prostě český účet. Musím pak z takové platby platit DPH. Dal bych jim totiž úplně jiný účet.

Číst celý článek …