Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czExport a import › Mezinárodní obchodní komory


Mezinárodní obchodní komoryMějte také na paměti, že i přes zdánlivě seriózní název fungují mnohé mezinárodní i tuzemské obchodní komory prakticky na běžné obchodní úrovni jakýchkoli jiných obchodních společností a firem. Při výběru vhodné obchodní komory by tak měly hrát roli stejné faktory, jako při výběru kteréhokoli jiného obchodního partnera. Zajímejte se o historii komory, reference a v rozumné míře dejte i na svou intuici.


www.icc-cr.cz

Oficiální stránky české kanceláře celosvětové obchodní organizace ICC. International Chamber of Commerce je jedinou celosvětovou obchodní organizací, která reprezentuje podniky všech sektorů ze všech koutů světa. Základní informace o ICC, organizační struktura ICC, činnost ICC, informace o seminářích pořádaných ICC, nabídka služeb ICC (zvláště poradenství), oborové aktuality, informace o publikovaných dokumentech, nabídka členství v ICC, odkazy na další weby ICC, jakož i na další oborové a související stránky. Česky, anglicky.

www.iccwbo.org

Oficiální mezinárodní stránky Mezinárodní obchodní komory ICC (International Chamber of Commerce), která reprezentuje tisíce společností a asociací z více než 130 zemí. Informace o komoře, charakteristika činnosti komory, členství, síť komor v zahraničí, oblasti zájmu (arbitráž, boj proti korupci, konkurence, životní prostředí, daně a další), brožura komory a zprávy.

Nejobsáhlejší přehled mezinárodních obchodních komor a dalších charakterově podobných sdružení se zaměřením na obchodní spolupráci se zeměmi v Asii. Seznam obsahuje všechny plně aktivní asijské obchodní komory a současně i všechny v tuzemsku registrované, byť momentálně některé vyvíjejí třeba jen minimální nebo žádné aktivity. Každý obchod je však jedinečný a někdy může přijít vhod i zdánlivě nezajímavý kontakt kdesi daleko v Asii. Aktuálnost jednotlivých kontaktů si ověřte přímo u představitelů jednotlivých obchodních komor.

Číst celý článek ...

Přehled mezinárodních obchodních komor a dalších charakterově podobných sdružení se zaměřením na obchodní spolupráci se zeměmi na americkém kontinentu. Nejucelenější seznam na českém internetu obsahuje všechny plně aktivní americké obchodní komory a současně i všechny další subjekty registrované v tuzemsku, byť momentálně některé vyvíjejí třeba jen minimální nebo žádné aktivity. Každý obchod je však jedinečný a někdy může přijít vhod i zdánlivě nezajímavý kontakt kdesi v Americe. Aktuálnost jednotlivých kontaktů si ověřte přímo u představitelů jednotlivých obchodních komor.

Číst celý článek ...

Soupis mezinárodních obchodních komor a dalších charakterově podobných sdružení se zaměřením na obchodní spolupráci s jednotlivými zeměmi v Austrálii a Oceánii. Seznam obsahuje všechny plně aktivní obchodní komory a současně i všechny další subjekty registrované v tuzemsku, byť momentálně některé vyvíjejí třeba jen minimální nebo žádné aktivity. Každý obchod je však jedinečný a někdy může být užitečný. Aktuálnost jednotlivých kontaktů si ověřte přímo u představitelů jednotlivých obchodních komor.

Číst celý článek ...

Nejkomplexnější seznam mezinárodních obchodních komor a dalších charakterově podobných sdružení se zaměřením na obchodní spolupráci s jednotlivými evropskými zeměmi. Seznam obsahuje všechny plně aktivní evropské obchodní komory a současně i všechny další subjekty registrované v tuzemsku, byť momentálně některé vyvíjejí třeba jen minimální nebo žádné aktivity. Každý obchod je však jedinečný a někdy může být užitečný. Aktuálnost jednotlivých kontaktů si ověřte přímo u představitelů jednotlivých obchodních komor.

Číst celý článek ...

Nejucelenější přehled afrických mezinárodních obchodních komor a dalších charakterově podobných sdružení se zaměřením na obchodní spolupráci se zeměmi na africkém kontinentu. Seznam obsahuje všechny plně aktivní africké obchodní komory a současně i všechny v tuzemsku registrované, byť momentálně třeba vyvíjejí jen minimální nebo žádné aktivity. Každá obchodní spolupráce je unikátní a někdy může přijít vhod i zdánlivě nezajímavý obchodní kontakt kdesi hluboko v Africe. Aktuálnost jednotlivých kontaktů si ověřte přímo u představitelů jednotlivých obchodních komor.

Číst celý článek ...


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.ecib.com

Oficiální internetové stránky European Chamber of International Business (ECIB) pro podporu evropského obchodu. Web obsahuje základní informace o ECIB, velké množství služeb zaměřených na pro export a import zboží vzhledem k EU obchodně využitelné informace z oblasti cestovního ruchu poradenství. Anglicky, španělsky, francouzsky.