Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czŽivnosti – Služby a obchod › Marketing, reklama, PRPokud si chcete vytvořit zvučný název pro svou firmu, zboží nebo služby, skvělou pomůckou vám bude kniha Jak vytvořit atraktivní obchodní název firmy, služby, produktu, značky. Na více než 300 stranách se dozvíte, co všechno by měl účinný obchodní název splňovat, a čeho je třeba se při jeho tvorbě vyvarovat. Svěží a praktický výklad je doplněn množstvím konkrétních ukázek a případových studií z tuzemského prostředí i ze světa.

  • Zdeněk Bauer

  • Další související informace najdete na webu www.TvorbaNazvu.cz.

  • Knihu Jak vytvořit atraktivní obchodní název firmy, služby, produktu, značky můžete za výhodnou cenu pořídit přímo na webu nakladatele, tedy na adrese www.NZB.cz.


www.marketingjob.cz

Portál práce a vzdělávání pro profesionály v obchodě, marketingu a reklamě. Životopisy a nabídky práce pro pozice jako obchodní zástupce, obchodní ředitel, marketingový manažer nebo reklamní specialista. Web obsahuje rovněž profesní odborné články, rady, návody pro získání práce pro obchod, marketing a reklamu. Životopisy, možnost vyhledávání volných pracovních pozic, kalendář akcí.

  www.komorapr.cz

Oficiální stránky dobrovolného profesního sdružení pro společnosti i jednotlivce působící v oblasti public relations. Cílem je zviditelnění členů vůči laické i odborné veřejnosti, potenciálním klientům a státní správě. KoPR je členem celosvětové skupiny Global Alliance. Web obsahuje základní informace o komoře, nabídka členství, stanovy a kodex komory, tiskové zprávy a informace o tiskových konferencích, články zaměřené na problematiku public relations. Česky.

  www.esomar.org

ESOMAR (Euroropean Society for Opinion and Marketing Research) je původně evropská, dnes globální organizace, která má 4000 členů ve 100 zemích světa, což jsou zejména uživatelé a poskytovatelé výzkumu trhu a veřejného mínění. Sdružuje členy z průmyslu, reklamních a mediálních agentur, univerzity, veřejné instituce a vládní úřady. Svá doporučení sestavila v Mezinárodní kodex praktik v marketingovém a sociálním průzkumu. Tato doporučení jsou v souladu s legislativou v rámci EU. Kolektivními členy ESOMAR je i několik asociací z České republiky. Web obsahuje základní informace o organizaci, aktuální události, nabídku publikací, kodex + směrnice, novinky. Anglicky.

  www.acra-mk.cz

Oficiální stránka Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA M.K.). Člen Rady pro reklamu. Základní informace (prezidium, stanovy). Seznam členů a klientely. Informační produkty AČRA. Rady pořadatelům výběrových řízení pro výběr reklamních agentur. Vzdělávání (odkaz na Český institut reklamní a marketingové komunikace). AČRA je pořadatelem soutěže Zlatá pecka. Česky, anglicky (výběr).

  www.spir.cz

Prezentace Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) - profesní sdružení subjektů působících v oblasti internetové reklamy - dvě sekce reprezentují obě strany reklamního trhu - sekce internetových médií (poskytovatelé) a sekce zadavatelů (inzerenti a mediální agentury). Sekce O SPIR: členové stanovy podmínky členství přihláška Desatero pro autory internetové reklamy Přehled standardizovaných formátů a návod na jejich výrobu tiskové zprávy případové studie Kodex internetové reklamy (definice reklama erotická klamavá skrytá agresivní) Postup při zadávání reklamy. Sekce Služba NetMonitor - výzkum sociodemografického profilu návštěvníků internetových serverů (popis výzkumné zprávy, přihlášení média, přihlášení k odběru dat. Česky.

  www.cirmk.cz

Prezentace Českého institutu reklamní a marketingové komunikace (ČIRMK) založeného Asociací českých reklamních agentur a marketingové komunikace a VŠ mezinárodních a veřejných vztahů Praha. Komplexní kurzy i jednotlivé přednášky, semináře a tréninky, možnost konzultací s nejuznávanějšími praktickými experty, interaktivita výuky s důrazem na využitelnost získaných poznatků v praxi. Certifikované inovační studium marketingových komunikací a Public Relations. Přehled kurzů. Lektoři. Reference. Přihláška. Česky.

  www.apra.cz

Oficiální stránky dobrovolného sdružení PR agentur působících na území České republiky. Prvořadým posláním APRA je reprezentovat obor PR zejména k odborné a klientské veřejnosti, všestranně kultivovat činnost agentur, prosazovat tzv. nejlepší praxi, vytvářet prostor k široké profesní diskuzi a budovat dobré jméno oboru. Základní informace o APRA, certifikace, etický kodex, tiskové zprávy, kalendář akcí Ročenka APRA vyhledávání PR agentur, oborové PR vzdělávání, informace o PR obecně, Corporate Social Responsibility (Media Smart, Firemní dárcovství). Česky, anglicky.

  www.osobniprodej.cz

Oficiální stránky sdružení navazujícího na činnost Českého národního sdružení přímého prodeje (CNSPP). Základní informace o přímém prodeji, aktuality, seznam členů, fórum pro registrované. Oborové dokumenty: Přímý prodej a etika Mezinárodní pravidla přímého prodeje ve vztazích vůči spotřebitelům Pravidla přímého prodeje ve vztazích k ostatním přímým prodejcům a mezi konkurenčními společnosti. Česky, základní informace anglicky.

  www.admez.cz

Oficiální stránky profesního sdružení právnických a fyzických osob podnikajících v direct marketingu a zásilkovém obchodu. ADMAZ vznikla sloučením Sdružení zásilkového obchodu (SZO) a Asociace direct marketingových agentur (1997). Základní informace o ADMAZ, etický kodex, projekty, kalendář akcí, novinky, tiskové zprávy. Česky, anglicky.

  www.nic.cz

Web správce domény nejvyšší úrovně CZ (Cz.NIC) - zájmového sdružení právnických osob, které je hlavním registrátorem internetových domén v ČR. O sdružení CZ.NIC (stanovy, členové, statutární orgány, výroční zprávy). Obecná pravidla registrace domén. Ceník služeb. Vyhledávání zaregistrovaných domén (podle jména, subjektu, kontaktu). Seznam registrátorů domén v ČR. FAQ k problematice. Problémy s doménou - řešení sporů. Vydaná soudní rozhodnutí. Projekty. Archiv. Info k problematice domén (např. .eu). Česky, anglicky.

  www.cima.cz

Oficiální stránky institutu, jehož základním posláním je podpora a rozvoj marketingu ve všech oblastech a osvojení si znalostí a příslušných dovedností ve všech marketingových oborech činností. Základní informace o CIMA, projekty, etický kodex přehled certifikovaných kurzů a zkoušek (certifikované kurzy a diplomy CIMA) kluby CIMA, bulletin. CIMA je členem Evropské marketingové konfederace (EMC). Česky, základ anglicky.

  www.cms-cma.cz

Oficiální stránky společnosti. ČMS je dobrovolná nezisková organizace, která sdružuje marketingové pracovníky a zájemce o marketing formou kolektivního a individuálního členství. Zaměřuje se především na podporu komunikace mezi marketingovými odborníky, zvyšování kvality marketingového řízení a marketingových činností. Základní informace o ČMS, certifikace, aktuality, kalendář akcí, informace o časopisu "Marketing & komunikace", odkazy na související internetové stránky. Česky, základ anglicky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Jak si vybrat správnou reklamní agenturu; programy rozvoje venkova a podnikání. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.adresarobalare.cz

Informační projekt podporující obalářský sektor v ČR a SR. Dodavatelé obalů a balících strojů, vše o obalech a balení. Katalog dodavatelů a odběratelů, oborové aktuality, zadávání poptávek zdarma a nabídek. Sborník balící techniky a produktů, odborný magazín, poradna, legislativa, burza práce, kalendář akcí. Česky, základní orientace anglicky, německy, slovensky.

  www.aka.cz

Oficiální stránka Asociace komunikačních agentur (AKA) sdružující všechny větší komunikační agentury. O AKA (podmínky členství, orgány, partneři). Soutěže AKA (mj. EFFIE, Louskáček, BoB). Členové. Oborové informace (samoregulace, kodex reklamy, kodex podpory prodeje, legislativa). Pracovní postupy (Klientský brief, Kreativní brief aj.). Dokumenty ke stažení (např. vzorová smlouva, návod na výběr komunikační agentury). Kontakt. Česky, základ anglicky.