Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czOrganizace práce › Personální agenturywww.mpsv.cz

Oficiální sekce sítě EURES na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí. EURES je poradenská síť pro pracovní uplatnění. Disponuje databází volných pracovních míst a aktuálními informacemi o životních a pracovních podmínkách ve státech EU/EHP a Švýcarsku, který využívá k podpoře volného pohybu pracovních sil po Evropě. Služby EURES lze bezplatně využít při hledání pracovního místa v zahraničí i opačně. Přehled volných míst, přeshraniční burzy práce, související informace.

www.eures-by-cz.eu

Portál o trhu práce pro region Bavorsko-Čechy. Přeshraniční on-line databanka o trhu práce EURES pro daný region, jehož účelem je normalizace přeshraničního trhu práce. Toho je docilováno aktualizovanými nabídkami pracovních míst a příležitostí, kontakty na právní agentury a úřady práce na obou stranách hranice. V nabídce jsou i přeshraniční možnosti vzdělávání a zvyšování kvalifikace. Informace a poradenství pro pendlery, profesní migranty, učně a studující (přehled poradců EURES); srovnání mezd a životních nákladů; tipy pro pendlery; odkazy, aktuality. Česky, německy.

www.ikariera.cz

Server nabídek práce a volných míst. Server se soustřeďuje na studenty a absolventy vysokých škol technických škol a ekonomických oborů, jimž se snaží usnadnit hledání pracovního uplatnění. Informace pro studenty, nabídky zaměstnání, témata diplomových a bakalářských prací, vkládání životopisů, firemní profily, kalendář akcí (veletrhy pracovních příležitostí), zahraniční praxe, tématické články, zkušenosti. Česky.

www.apps.cz

Oficiální stránky zájmového sdružení právnických osob podnikajících v personalistice. APPS je aktivní seskupení agentur práce a dalších personálních agentur, sdružuje největší poskytovatele temporary služeb České republice. APPSS se snaží podílet na rozvoji flexibilního trhu pracovních sil v České Republice. Na webu jsou zveřejněny základní informace o činnosti APPS, základní informace pro členy a zaměstnance, informace o českém trhu práce, aktuality.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Lodní doprava; jak by se měl zájemce o zaměstnání chovat u přijímacího pohovoru a jak by měl podnikatel přijímací pohovor vést; živnost módní návrhářství; provozování grafického studia; evropské dotace na provozování lanovky (dotace a lanovka). Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.sprace.cz

Sekce portálu Seznam s nabídkami práce a brigád v ČR. Možnost hledání pracovního místa i příležitost inzerovat volné místo ve vlastní firmě. Možnost publikovat svůj životopis. Nabídky podle regionu, podle zaměstnavatele i podle oboru. Rady k hledání vhodného místa. Česky.

  www.pracovni.cz

Online nabídky personální agentury ManMark ECONOMY s působností na území České i Slovenské republiky. Možnosti vkládání životopisů, vyhledávání i v vkládání pracovních nabídek a podobně. Přehledně rozdělelno do sekcí pro uchazeče a pro zaměstnavatele. Česky.

  www.mpsv.cz

Seznam úřadů práce abecedně podle okresů. Odkazy na úřady práce na internetu. Seznam soukromých zprostředkovatelen práce. Hledání volného místa podle okresů a dosaženého vzdělání. Hledání volného místa podle zadané profese. Servery s volnými místy. Kompletní statistické informace ze Správy služeb zaměstnanosti. Zasílání informací o volných pracovních místech.

  www.tip-prace.cz

Server poskytující přehled nabídek práce (zaměstnanec), práce na IČO, práce ve státní správě, nabídky brigád, práce v domácnosti a související informace. Možnosti vyhledávání a vkládání nabídek práce a životopisů. Rady jak postupovat při hledání zaměstnání, čeho se vyvarovat, jak sepsat životopis, základní pojmy pracovního práva. Ke stažení jsou k dispozici vzory smluv a dohod. Česky.

  www.startnatrhprace.cz

Stránky poskytující souhrnné informace pro absolventy. Podpora zařazení absolventů na trh práce členěná do těchto oblastí: volba povolání, výběr vzdělání, výběr zaměstnání, soukromé podnikání, kariérový růst, práva a povinnosti zaměstnanců, důležité právní předpisy a podobně. Odkazy na související internetové stránky. Česky.

  www.prace.cz

Internetový portál s nabídkami volných pracovních míst. Nabídky práce, krátkodobé brigády, hledání zaměstnanců. Rozsáhlá databáze volných pracovních pozic i osob hledajících nové zaměstnání. Hledání v celé databázi i v jednotlivých sekcích podle druhu práce či podle oboru. Možnost zveřejnit vlastní nabídku/poptávku a publikovat svůj životopis. Praktické informace: rady jak hledat práci, jak napsat životopis, návody jak využívat trh práce, právní poradna. Nabídky úřadů práce. Česky.

  www.peoplemanagementforum.cz

Oficiální stránky People Management Forum, známé především pod jejím dřívějším názvem Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů (ČSRLZ). PMF je profesní nezisková organizace, která poskytuje vzdělávání a informace v oblasti rozvoje lidských zdrojů. Organizuje semináře, kulaté stoly, konference, Exchange meetingy a další akce. Web obsahuje aktuality, základní informace o ČSRLZ, kalendář akcí, informace o časopisu HR forum. Odkazy na další související weby. Česky.

  www.istp.cz

Online systém vzniklý za spoluúčasti Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) a sloužící k usnadnění a zkvalitnění procesu zprostředkování práce a profesního poradenství. Obsahuje čtyři prohlížecí moduly. JOBTIP pro ty, kteří hledají práci Kartotéka typových pozic (KTP) užitečný, pokud se chcete více dozvědět o určité profesi DAT CZ pokud potřebujete najít vhodný kurz k doplnění nebo rozšíření své kvalifikace Kartotéka pracovních míst (KPM) usnadňuje popis pracovních míst ve firmě. Česky, základní informace anglicky.

  www.cvmarket.cz

Pracovní nabídky z celé východní Evropy. Prostor pro zveřejnění vlastního životopisu v případě hledání zaměstnání a rovněž inzerce volných pracovních míst. Návod jak napsat životopis jak se připravit na pohovor jak budovat kariéru co očekávat od pracovní smlouvy co je to aktivní hledání práce na co by neměl zapomínat zaměstnavatel. Oborové statistiky. Plné využití služeb je možné pouze po registraci, která je prvních šest měsíců zdarma. Česky.

  www.personalista.com

Online časopis pro personalisty. Jednotlivé články, tipy a rady jsou rozděleny do sekcí: Novinky Motivace pracovníků Získávání a výběr Rozvoj pracovníků Outsourcing Pracovní právo PR a Reklama. Možnost odběru novinek e-mailem. Česky, shrnutí článků anglicky.

  www.superkariera.cz

Portál práce, přehled aktuálních nabídek zaměstnání, brigád a jiných pracovních příležitostí, inzerce zaměstnání i pro ZTP, absolventy, pracovní poradna. Sekce pro subjekty, které nabízejí nebo hledají práci. Odkazy na podobně orientované webové stránky. Česky.

  www.istp.cz

Sekce stránek Integrovaného systému typových pozic provozovaného Ministerstvem práce a sociálních věcí. Služba určená personalistům, kterým umožňuje rychlou cestu vytvořit strukturovaný popis pracovních míst a vlastního podnikového katalogu jejich firmy. Česky.

  www.jobs.cz

Internetový portál s nabídkami prestižních pracovních pozic. Nabídky práce podle lokalit, oborů, pro absolventy, podle firem. Brigády podle lokalit i podle oboru. V obou případech možnosti vlastního vyhledávání. Profesní rádce (jak napsat životopis, seznamy agentur a jiné), finanční rádce (především pro oblast osobních financí), kalendář akcí (přehled dnů otevřených dveří, veletrhů a dalších akcí). Česky, základní informace anglicky.

  www.joblist.cz

Online seznam volných pracovních míst a uchazečů o zaměstnání (včetně brigád) pro celou Českou republiku, odkazy na personální agentury, inzerce, statistiky, intuitivní vyhledávání, komerční nabídky. Možnost zasílání volných míst i životopisů elektronickou poštou nebo s využitím SMS zpráv z mobilního telefonu. Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Novela živnostenského zákona k 1. 7. 2008; jak využít Institut trhu práce; jak podnikat s větrnou elektrárnou; jak dodávat své výrobky do hyperkamarketů. Česky.