Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czOchrana spotřebitele › Kvalita, jakost  www.anec.eu

Oficiální stránky nevýdělečné asociace ANEC, evropské spotřebitelské autority pro standardizaci (The European consumer voice in standardisation). Chrání a pečuje o spotřebitelské zájmy při procesech standardizace a certifikace. Web obsahuje: základní informace o ANEC, informační bulletin, nabídku publikací (možnost stažení do vašeho počítače), novinky, tiskové zprávy, sekce pro členy. Anglicky, francouzsky.

  www.csq.cz

Web České společnosti pro jakost (ČSJ) - vdělávacího centra pro získávání poznatků a šíření znalostí o managementu jakosti. Web obsahuje: Aktuality základní informace o ČSJ vzdělávací kurzy (internátní kurzy školení ve firmách distanční studia semináře) poradenství nabídka publikací ČSJ online katalog knihovny ČSJ jakostní certifikace osob a systémů oborové články tiskové zprávy spolupráce se zahraničím kalendář akcí informace o certifikaci osob a systémů informace o benchmarkingu. Odkazy na oborové weby. Možnost odběru novinek e-mailem. Česky, anglicky.

  www.npj.cz

Stránky Národního informačního střediska pro podporu jakosti (NIS-PJ). Web obsahuje: aktuality základní informace o NIS-PJ oborové dokumenty probíhající projekty základní informace o Radě ČR pro jakost. Informace o programech: "Národní cena ČR za jakost" a "Česká kvalita". Web obsahuje též informační systém z různých oblastí problematiky jakosti - sekce: Národní registr certifikovaných organizací Certifikační a inspekční orgány Poradenské a vzdělávací organizace Odborní experti, školitelé a poradci Odpovědi na dotazy k ISO řady 9000 Časopisy o kvalitě Regulovaná oblast Státní ověřování jakosti Vybrané pojmy z oblasti jakosti Ochrana spotřebitele Zprávy z tisku Publikace NIS PJ Veřejná správa - model CAF. Možnost odběru novinek e-mailem. Česky, anglicky.

  www.sokcr.cz

Oficiální stránky sdružení dříve známého jako Sdružení pro cenu České republiky za jakost (SCJ), respektive CzechMade, jehož cílem je podpora rozvoje organizací a firem působících v České republice. Web obsahuje: základní informace o SCJ tiskové zprávy informace o programech: inspekce Národní cena (NC) České republiky za jakost (usnesení Vlády ČR harmonogram model NC statut a přihláška do programu + další dokumenty nabídka tištěných publikací o NC vítězové) Oceňování výkonnosti (harmonogram příslušné dokumenty vítězové) Czech Made (dokumenty přehled oceněných, program Česká kvalita). Odkazy na příbuzné weby. Česky.

  www.pokrservis.cz

   Sekce oficiálních stránek České televize. Internetové vysílání. Záznam jednoho z dílů pořadu POKR (Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele), dříve vysílaného pod názvem Podnikatelský servis. Vybrané vydání se mimo jiné věnuje následující tématice: Co znamená značka Klasa a jak ji lze získat; jak se mají oblékat úspěšné podnikatelky; Asistenční centra a jeji užitek pro začínající podnikatele. Česky.

  www.dolceta.net

Internetový nástroj pro vzdělávání spotřebitelů o spotřebitelských právech Dolceta, představuje užitečný nástroj pro vzdělávání spotřebitelů v celé řadě otázek, resp. spotřebitelských práv, včetně práv při využívání finančních služeb. Každý členský stát má svou vlastní verzi portálu, a to jak pokud jde o jazyk, tak pokud jde o adaptaci na národní právní prostředí. Dolceta má dva základní moduly: Spotřebitelská práva a Finanční služby, které řeší například následující tématické okruhy: Kupní smlouva, označování cen, zásilkový prodej, rozhodování sporů; nebo v druhém případě: Úvěry, hypotéky vedení bankovního konta a podobně. Odkazy na další tématicky blízké webové stránky. Česky, anglicky a v dalších jazycích EU.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.efqm.org

Web organizace Evropské nadace pro řízení jakosti. EFQM založena v roce 1988 se souhlasem Evropské komise; více než 800 členů z více než 50 zemí světa; členy jsou zástupci velkých, středních i malých podniků, instituce z oblasti výzkumu, konzultantské firmy; tzv. Národní partnerské organizace (NPO) - národní organizace s obdobným cílem (za ČR Česká společnost pro jakost). Cílem EFQM je vytvořit v Evropě zázemí pro zlepšování, zlepšení konkurenceschopnosti a motivace ke kvalitě. EFQM poskytuje vzdělávací programy a tréninkové kurzy a u dílí mj. Evropskou cenu za jakost. Anglicky.

  www.eotc.be

Internetové stránky nabízející zprávy od více než 2800 evropských organizací zabývajících se testováním, kalibrací, inspekční a certifikační činností. Služba je poskytována zdarma a je podporována Evropskou komisí. Je zde věnována poměrně rozsáhlá pasáž zemím střední a východní Evropy. Web obsahuje novinky, obsáhlé databáze s vyhledáváním, statistiky, možnosti registrace. Anglicky.