Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czObchodní příležitosti › E-tržiště (B2B)  www.kompass.cz

Informační systém Kompass je informačním zdrojem o firmách, výrobcích a obchodních a servisních službách. Systém je postaven na jednotné klasifikaci, jednotných typech a standardech informačních produktů a na spolupráci jednotlivých národních center. Celosvětová databáze Kompass zahrnuje 1,6 mil. společností z více než 70 zemí světa a více než 23 mil. odkazů na klíčové produkty a služby. Vyhledávání je možné podle mnoha kritérií, základními jsou: produkt, název firmy a země. Prostřednictvím databáze Kompass je možné prezentovat i vlastní výrobky a služby. Celá databáze je průběžně aktualizována. Kontaktní informace (název firmy, adresa, telefon, fax) jsou přístupné ve volné verzi. Kompass Czech Republic a.s. je národním centrem, které rovněž shromažďuje informace o firmách působících na teritoriu ČR. Informace ze systému Kompass jsou k dispozici online i na CD-ROMu. Česky, anglicky a v dalších světových jazycích.

  www.epoptavka.cz

Online systém ePoptávka.cz je součástí sítě katalogů firem Business to marketing (B2M). Možnost vložit zdarma poptávku na zboží či služby a získat nejvýhodnější nabídky od přímých dodavatelů. Vyhledávání ve starších poptávkách zdarma. Aktuální informace o obchodních partnerech v Katalogu dodavatelů. Vyhledávání ve veřejných zakázkách z Evropské unie. Česky.

  www.abc.cz

Sekce internetového portálu ABC Českého Hospodářství - Tržiště poptávek a nabídek. Katalog stejnojmenné společnosti, jejímž cílem je tvorba nových obchodních příležitosti pro dynamické a rozvíjející se společnosti. On-line katalog nabídek roztříděný dle jednotlivých oborů. Intuitivní ovládání. Dále web obsahuje kontakt na tvůrce, FAQ pro uživatele, vstup do dalších sekcí portálu. Česky.

  www.allytrade.cz

Ally Trade (Business to Business) z jednoho místa po celé Evropě. Struktura firmy. Kontaktní spojení. Vyhledávání firem - centrální seznam. Produkty - výběr komodity. Služby - průmysl, obchod, zemědělství. Nabídky. Poptávky. Katalog. E-shopy. Tendry. Sazebník. Ekonomické zpravodajství. Odkazy na další zdroje informací a web stránky. Registrace zdarma. Plný přístup. Právní poradna - služba poskytuje odpovědi na otázky z oblasti obchodního práva ČR. Uživatelé registrovaní k Plnému přístupu mají možnost zadávat dotazy do "Poradny" a mají přístup do archivu otázek a odpovědí. Další službou jsou Zákony (se zaměřením na problematiku firem, podnikání a obchodu), kde mají registrovaní uživatelé přístup do databáze plnotextových právních předpisů.

www.abc.cz

Sekce internetového portálu ABC Českého Hospodářství - Tržiště poptávek a nabídek. Katalog stejnojmenné společnosti, jejímž cílem je tvorba nových obchodních příležitosti pro dynamické a rozvíjející se společnosti. On-line katalog poptávek roztříděný dle jednotlivých oborů. Intuitivní ovládání. Dále web obsahuje kontakt na tvůrce, FAQ pro uživatele, vstup do dalších sekcí portálu. Česky.

  www.coopdata.cz

Projekt určený k rozvoji oboustranně výhodné obchodní spolupráce spotřebních družstev s dodavateli. Projekt slouží k výměně informací mezi všemi subjekty systému spotřebního družstevnictví (nákupní centrály správci řetězců obchodní úseky a velkoobchodní sklady spotřebních družstev) o nabídkách zboží jednotlivých dodavatelů pro družstevní systém. Vstup pouze pro registrované uživatele. Česky.

  www.europa.eu

Market Access Database - stránky Evropské komise obsahující databázi informací pro podporu marketingové činnosti (stránky spravuje Ředitelství pro vzdělávání a kulturu). Přístup na řadu informačních zdrojů týkajících se problematiky obchodu a podnikání v zemích EU, ale i v jinde ve světě. Konkrétně se jedná o databáze obchodních bariér (obchodní politika obecně, tarifní bariéry, netarifní bariéry), problematiku investic, databázi celních tarifů, exportní manuály, statistiky zahraničního obchodu členských zemí EU. Web obsahuje rovněž samostatné marketingové studie, samostatná marketingová data a texty. Některé stránky jsou přístupny jen po registraci. Volně dosažitelná je databáze sektorových a obchodních bariér (vyhledávání podle země, oboru a opatření) a databáze obchodních statistik. Aktuální zprávy týkající se strategie EK v oblasti přístupu na zahraniční trhy. Anglicky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku