Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czŽivnosti – Služby › Cestovní ruchwww.czechtourism.cz

On-line dostupná databáze obsahuje několik stovek výzkumů, analýz a oborových informací z oblasti cestovního ruchu (průzkumy potřeb zákazníků, analýzy systémů kvality apod.). Cílem databáze je podpořit podnikatele v cestovním ruchu a zároveň zpřístupnit shromažďovaná data badatelům z akademické sféry a odborné veřejnosti (především novinářům a podnikatelům v oboru).

www.mzv.cz

Projekt Ministerstva zahraničních věcí ČR určený k organizování efektivní pomoci českým občanům v zahraničí. Prostřednictvím registrace, která je dobrovolná, mohou občané ČR poskytnout informace, které budou použity v případě pozdější žádosti o pomoc (informace o cestovateli, o spolucestujících rodinných příslušnících, údaje o pobytu v zahraničí, kontaktní osoba v ČR). Ministerstvo může zároveň všechny zaregistrované osoby varovat před hrozícím nebezpečím v dané oblasti.

  www.abcTuristiky.cz

Tématický turistický rozcestník. Turistické tipy pro Českou republiku a příhraniční okolí. Zajímavé turistické lokality a tipy na výlety, kalendář akcí. Orientovat se lze jak podle regionů, tak podle témat: hrady, zámky tvrze místopis ČR, muzea a galerie skanzeny a archeoparky pohraničí ČR (Sudety) mapy a navigace kalendář akcí vybavení (pěší turistika, outdoor apod.). Česky.

  www.socr.cz

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR - Statut. Strategie. Etický kodex. Výsledky činnosti. Orgány. Kontakty. Organizace (Členská základna, Odborné sekce, Velké obchodní organizace, Obchodní aliance, franšízy, Kolektivní organizace, SO v odborných týmech). Služby (Sociální dialog, Legislativa, Vzdělávání, Poradenství, Statisticko ekonomický servis). Tiskové zprávy. Tuzemské a zahraniční aktivity. Česky, základní informace anglicky.

  www.hotrec.org

Webové stránky Konfederace hoteliérských a restauračních zařízení v EU, respektive ve 22 evropských zemích (Confederation of National Associations of Hotels, Restaurants, Cafés and Similar Establishments, HOTREC). Role, struktura, cíle a funkce HOTREC. Celkové údaje z oblasti hotelnictví, restaurací a kaváren v Evropě ve spojitosti s turistickým ruchem. Oborové statistiky (turistika: top 10 světových destinací - současných a budoucích, 2020 -, tržby podle regionů) legislativa EU. Vymezení rozvojových oblastí činnosti HOTREC - slaďování legislativy v rámci EHP. Aktuální oborové zpravodajství (náhled do periodika Live from Brussels). Adresář národních členů a pozorovatelů HOTREC. Seznam zemí s dosažitelnými seznamy (adresáři) hotelů na Internetu nebo hotelovými asociacemi. Anglicky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.cot.cz

Nezávislý časopis a Internetový server cestovního ruchu - Communication On-line Ttravel Business (COT). Novinky z oblasti turistiky a cestovního ruchu z domova i ze zahraničí informace z regionů destinace z celého světa seznamy a reference cestovních kanceláří informace o ubytování, gastronomii, dopravě informace pro podnikatele (trendy, statistiky, asociace, sdružení, konference, pojišťovny aj.) veletrhy nabídka inzerce. Plné texty vybraných článků z tištěné verze časopisu COT business. Stránky společnosti COT media. Česky, anglicky, německy.

www.czechtourism.cz | www.czechtourism.com

Oficiální stránky České centrály cestovního ruchu - CzechTourism (ČCCR), agentury zřízené Ministerstvem pro místní rozvoj ČR (MMR). Agentura koordinuje státní propagaci cestovního ruchu s aktivitami prováděnými podnikatelskými subjekty a rozvíjí střednědobou a aktuální strategii pro marketing produktů cestovního ruchu na domácím i zahraničním trhu. Web obsahuje základní informaci o ČCCR, probíhající nebo realizované projekty, veletrhy a další související informace. Kalendář akcí, informace o regionech, tiskové zprávy, iNFO-bulletin, statistiky, nabídky spolupráce, odkazy na související internetové stránky. Česky, anglicky.

  www.accka.cz

Oficiální stránky profesního sdružení subjektů cestovního ruchu. Sdružení slouží k zastupování a ochraně hospodářských zájmů svých členů, podpoře jejich informovanosti, rozvíjení jejich činnosti a profesní prestiže. Základní informace o asociaci, přehled členů, aktuality, kalendář akcí (semináře a jiné), přehled projektů, informace pro odbornou veřejnost. Možnost odběru novinek e-mailem, uzavřená členská sekce. Česky.

  www.ahrcr.cz

Oficiální stránky asociace, která vznikla v roce 2006 sloučením dvou dominantních profesních organizací v oblasti hotelnictví a gastronomie (HO.RE.KA ČR Sdružení podnikatelů v pohostinství a cestovním ruchu spolu a Národní federací hotelů a restaurací ČR). Základní informace o AHR. Aktuality. Kalendář akcí. Certifikace hotelů/restaurací (hvězdičkový systém). Poradenská činnost. Vzdělávání (semináře, ediční činnost, Vysoká škola cestovního ruchu hoteliérství a lázeňství). Oborové dokumenty. Členská sekce. Newsletter. Česky.

  www.cestovni-ruch.cz

Odborně-profesní server cestovního ruchu, partner Sdružení podnikatelů v pohostinství a cestovním ruchu. Cílem tohoto odborně-profesního serveru je poskytovat odborné informace z oblasti cestovního ruchu, pohostinství, hotelnictví a lázeňství. Nejnavštěvovanější stránkou serveru je Databáze dodavatelů. Česky.

  www.ahrcr.cz

Oficiální stránky Asociace hotelů a restaurací ČR (AHRCR), dříve Národní federace hotelů a restaurací (NFHR). Průvodce v oboru hotelnictví a gastronomie. Základní informace AHRCR, kalendář akcí (konference, kulaté stoly), nabídka publikací; tiskové zprávy; výroční ceny. Nabídky oborového vzdělávání (podnikatelská akademie, Vysoká škola cestovního ruchu hoteliérství a lázeňství. Download zpravodaje ve formátu PDF. Česky.