Živnosti a podnikatelské starosti
  

Kde jste: abcBusiness.czFinance › Bankovní sektor  www.czech-ba.cz

Oficiální stránka České bankovní asociace (ČBA). Dobrovolné sdružení právnických osob podnikajících v peněžnictví jehož cílem je prosazování společných zájmů ve vztahu k Parlamentu, vládě, ČNB, veřejnosti a zahraničí podíl na standardizaci postupů v bankovnictví. Členové. Stanovy. Organizační struktura. Výroční zpráva. Etický kodex. Stanoviska ČBA. Obecné informace o Fondu pojištění vkladů, Finanční arbitru, Platebním styku a Euru. Česky, anglicky.

  www.ceb.cz

Oficiální stránky ČEB, specializované bankovní instituce pro státní podporu vývozu. Banka poskytuje financování vývozních úvěrů a finanční služby s vývozem související za podmínek zvýhodněných oproti podmínkám tržním, zejména z hlediska doby splatnosti závazků a výše úrokových sazeb. Informace o základních postupech (kontaktní osoby, informace pro uchazeče o úvěr, postup při žádosti), přehled poskytovaných služeb, sazebník, aktuality, bankovní podmínky, výroční zprávy, FAQ, kalendář akcí. Související odkazy. Česky, anglicky, rusky.

  www.cbcb.cz

Web společnosti Czech Banking Credit Bureau, a.s. (CBCB) provozující bankovní registr klientských informací. Web obsahuje: základní informace o CBCB, základní informace o sféře "Credit bureau" (úvěrový registr), oborové aktuality, klientské centrum, vybrané zákony, FAQ, download souvisejích dokumentů a formulářů, odkazy na oborové weby. Česky, anglicky.

  www.cnb.cz

Oficiální stránky ČNB. Základní informace o činnosti dohled ČNB nad finančním trhem (peněžní, devizový, kapitálový, pojišťovnictví apod.) mezinárodní vztahy (integrace do EU a měnová politika vztahy k Mezinárodnímu měnovému fondu, ratingové agentury) předpisy a platební styk (kódy bank, IBAN, CERTIS aj.) česká platidla (přehled bankovek a mincí, padělky, numismatika) legislativa statistická data (souhrnná ekonomická data, indexy kapitálového trhu) úřední deska veřejné zakázky servis pro média (tiskové zprávy, stanoviska) publikační činnost ČNB kalendář akcí Knihovna, archiv ČNB, FAQ, odkazy. Česky, anglicky.

  www.banky.cz

Informační server o bankách a bankovnictví provozovaný Sdružením pro Banky.Cz. Články (odborné, populární, komentáře). Tiskové zprávy médií i jednotlivých bank z finační oblasti. Aktuality ze světa. Seznam bank s internetovými adresami. Kurzovní lístky jednotlivých bank. Zákony, podzákonné normy. Diskuze. Ankety. Vyhledávání na serveru. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku